Campionat Mundial de Tir amb Arc a l'aire lliure de 2013
Tipus | World Archery Championships (en) |
---|---|
Esport | tir amb arc |
Organitzador | Federació Internacional de Tir amb Arc |
Nombre de participants | 441 |
Localització i Dates | |
Localització | Antalya (Província d'Antalya) 36° 54′ N, 30° 42′ E / 36.9°N,30.7°E / 36.9; 30.7 |
Estat | Turquia |
Interval de temps | 29 setembre 2013 – 6 octubre 2013 |
Número d'edició | 47 (2013) |
← 2011 World Archery Championships (en) 2015 World Archery Championships (en) → |
El XLVI Campionat Mundial de Tir amb Arc a l'aire lliure es va celebrar a Belek (Turquia) entre el 30 de setembre i el 6 d'octubre de 2013 sota l'organització de la Federació Internacional de Tir amb Arc (FITA) i la Federació Turca de Tir amb Arc.
Les competicions es van celebrar en uns camps de futbol als afores de la ciutat turca, condicionats especialment per a l'esdeveniment.
Resultats
Masculí
Prova | Or | Plata | Bronze |
Arc recorbat individual (06.10) | Lee Seung-Yun Corea del Sud | Oh Jin-Hyek Corea del Sud | Crispin Duenas Canadà |
Arco recorbat per equips (06.10) | Brady Ellison Joe Fanchin Jake Kaminski Estats Units | Sjef van den Berg Rick van den Oever Rick van der Ven Països Baixos | Thomas Faucheron Gaël Prévost Jean-Charles Valladont França |
Arc compost individual (05.10) | Mike Schloesser Països Baixos | Pierre-Julien Deloche França | Alexandr Dambayev Rússia |
Arc compost per equips (05.10) | Martin Damsbo Stephan Hansen Patrick Laursen Dinamarca | Gabriel Badenhorst DP Bierman Patrick Roux Sud-àfrica | Sébastien Brasseur Pierre-Julien Deloche Dominique Genet França |
Femení
Prova | Or | Plata | Bronze |
Arc recorbat individual (06.10) | Maja Jager Dinamarca | Xu Jing R.P. de la Xina | Yun Ok-Hee Corea del Sud |
Arc recorbat per equips (06.10) | Chang Hye-Jin Ki Bo-Bae Yun Ok-Hee Corea del Sud | Hanna Marusava Yekaterina Timofeyeva Alena Tolkach Belarús | Carina Christiansen Maja Jager Anne-Marie Laursen Dinamarca |
Arc compost individual (05.10) | Kristina Berger Alemanya | Ivana Buden Croàcia | Gerda Roux Sud-àfrica |
Arc compost per equips (05.10) | Aura María Bravo Sara López Alejandra Usquiano Colòmbia | Martine Couwenberg Irina Markovic Inge van Caspel Països Baixos | Sophie Dodemont Pascale Lebecque Sandrine Vandionant França |
Mixt
Prova | Or | Plata | Bronze |
Arc recorbat per equips (06.10) | Ki Bo-Bae Oh Jin-Hyek Corea del Sud | Khatuna Lorig Brady Ellison Estats Units | Tan Ya-Ting Kuo Cheng-Wei Xina Taipei |
Arc compost per equips (05.10) | Marcella Tonioli Sergio Pagni Itàlia | Albina Loginova Alexandr Dambayev Rússia | Erika Jones Jesse Broadwater Estats Units |
Medaller
Posició | País | Total | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | Corea del Sud | 3 | 1 | 1 | 5 |
2 | Dinamarca | 2 | 0 | 1 | 3 |
3 | Països Baixos | 1 | 2 | 0 | 3 |
4 | Estats Units | 1 | 1 | 1 | 3 |
5 | Alemanya | 1 | 0 | 0 | 1 |
5 | Colòmbia | 1 | 0 | 0 | 1 |
5 | Itàlia | 1 | 0 | 0 | 1 |
8 | França | 0 | 1 | 3 | 4 |
9 | Rússia | 0 | 1 | 1 | 2 |
9 | Sud-àfrica | 0 | 1 | 1 | 2 |
11 | Belarús | 0 | 1 | 0 | 1 |
11 | R.P. de la Xina | 0 | 1 | 0 | 1 |
11 | Croàcia | 0 | 1 | 0 | 1 |
14 | Canadà | 0 | 0 | 1 | 1 |
14 | Xina Taipei | 0 | 0 | 1 | 1 |
TOTAL | 10 | 10 | 10 | 30 |