Seznam olympijských medailistek v jachtingu
Toto je seznam olympijských medailistek ve jachtingu na letních olympijských hrách.
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Třída RS–X
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 2008 | Yin Jian Čína (CHN) | Alessandra Sensiniová Itálie (ITA) | Bryony Shawová Velká Británie (GBR) |
LOH 2012 | Marina Alabauová Španělsko (ESP) | Tuuli Petäjäová Finsko (FIN) | Zofia Nocetiová-Klepacká Polsko (POL) |
LOH 2016 | Charline Piconová Francie (FRA) | Chen Peinaová Čína (CHN) | Stefanija Elfutinová Rusko (RUS) |
LOH 2020 | Lu Yunxiu Čína (CHN) | Charline Piconová Francie (FRA) | Emma Wilsonová Velká Británie (GBR) |
Třída Laser Radial
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 2008 | Anna Tunnicliffeová Spojené státy americké (USA) | Gintare Volungevičiuteová Litva (LTU) | Xu Lijia Čína (CHN) |
LOH 2012 | Xu Lijia Čína (CHN) | Marit Bouwmeesterová Nizozemsko (NED) | Evi van Ackerová Belgie (BEL) |
LOH 2016 | Marit Bouwmeesterová Nizozemsko (NED) | Annalise Murphyová Irsko (IRL) | Anne-Marie Rindomová Dánsko (DEN) |
LOH 2020 | Anne-Marie Rindomová Dánsko (DEN) | Josefin Olssonová Švédsko (SWE) | Marit Bouwmeesterová Nizozemsko (NED) |
Třída 470
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1988 | Allison Jolly Lynne Jewell (USA) | Marit Söderström Birgitta Bengtsson (SWE) | Larisa Moskalenko Iryna Chunykhovska (URS) |
LOH 1992 | Patricia Guerra Theresa Zabell (ESP) | Leslie Egnot Jan Shearer (NZL) | J. J. Isler Pamela Healy (USA) |
LOH 1996 | Begoña Vía-Dufresne Theresa Zabell (ESP) | Yumiko Shige Alicia Kinoshita (JPN) | Olena Pacholčyková Ruslana Taranová (UKR) |
LOH 2000 | Jenny Armstrong Belinda Stowell (AUS) | J. J. Isler Sarah Glaser (USA) | Olena Pacholčyková Ruslana Taranová (UKR) |
LOH 2004 | Sofia Bekatoruová Aimilia Tsoulfa (GRE) | Natalia Vía Dufresne Sandra Azón (ESP) | Therese Torgersson Vendela Zachrisson (SWE) |
LOH 2008 | Elise Rechichi Tessa Parkinson (AUS) | Marcelien de Koning Lobke Berkhout (NED) | Fernanda Oliveira Isabel Swan (BRA) |
LOH 2012 | Jo Aleh Olivia Powrie (NZL) | Hannah Millsová Saskia Clark (GBR) | Lisa Westerhof Lobke Berkhout (NED) |
LOH 2016 | Hannah Millsová Saskia Clarková (GBR) | Jo Alehová Olivia Powrieová (NZL) | Camille Lecointreová Hélène Defranceová (FRA) |
LOH 2020 | Hannah Millsová Eilidh McIntyreová (GBR) | Agnieszka Skrzypulecová Jolanta Ogarová (POL) | Camille Lecointreová Aloïse Retornazová (FRA) |
Třída 49erFX
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 2016 | Martine Graelová Kahena Kunzeová (BRA) | Alex Maloneyová Molly Meechová (NZL) | Jena Mai Hansenová Katja Salskovová-Iversenová (DEN) |
LOH 2020 | Martine Graelová Kahena Kunzeová (BRA) | Tina Lutzová Susann Beuckeová (GER) | Annemiek Bekkeringová Annette Duetzová (NED) |
Jachting na letních olympijských hrách | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Paříž 1900 • 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | |||||||||
Seznamy medailistů |
|