Atlétika a 2006-os nemzetközösségi játékokon
A 2006-os nemzetközösségi játékokon az atlétika versenyszámait március 19. és 25. között rendezték meg.
Összesített éremtáblázat
# | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen' |
---|---|---|---|---|---|
1. | Ausztrália | 16 | 12 | 13 | 41 |
2. | Jamaica | 10 | 4 | 8 | 22 |
3. | Kenya | 6 | 5 | 4 | 15 |
4. | Anglia | 6 | 4 | 8 | 18 |
5. | Dél-afrikai Köztársaság | 5 | 7 | 2 | 14 |
6. | Kanada | 2 | 7 | 4 | 13 |
7. | Nigéria | 2 | 4 | 3 | 9 |
8. | Új-Zéland | 2 | 1 | 1 | 4 |
9. | Uganda | 2 | 0 | 0 | 2 |
10. | Tanzánia | 1 | 0 | 1 | 2 |
11. | Ghána | 1 | 0 | 0 | 1 |
12. | India | 0 | 2 | 1 | 3 |
13. | Bahama-szigetek | 0 | 2 | 0 | 2 |
14. | Wales | 0 | 1 | 2 | 3 |
15. | Skócia | 0 | 1 | 1 | 2 |
16. | Botswana | 0 | 1 | 0 | 1 |
Grenada | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Mauritius | 0 | 1 | 0 | 1 | |
19. | Trinidad és Tobago | 0 | 0 | 2 | 2 |
20. | Kamerun | 0 | 0 | 1 | 1 |
Ciprus | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Mozambik | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Seychelle-szigetek | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 53 | 53 | 54 | 160 |
Férfi
Futó- és gyaloglószámok
versenyszám | arany | ezüst | bronz | |||
100 m | Asafa Powell (Jamaica) | 10,03 | Olusoji Fasuba (Nigéria) | 10,11 | Marc Burns (Trinidad és Tobago) | 10,17 |
200 m | Omar Brown (Jamaica) | 20,47 | Stéphan Buckland (Mauritius) | 20,47 | Chris Williams (Jamaica) | 20,52 |
400 m | John Steffensen (Ausztrália) | 44,73 | Alleyne Francique (Grenada) | 45,09 | Jermaine Gonzales (Jamaica) | 45,16 |
800 m | Alex Kipchirchir Rono (Kenya) | 1:45,88 | Achraf Tadili (Kanada) | 1:46,93 | John Litei Nkamasiai (Kenya) | 1:46,98 |
1500 m | Nicholas Willis (Új-Zéland) | 3:38,49 | Nathan Brannen (Kanada) | 3:39,20 | Mark Fountain (Ausztrália) | 3:39,33 |
5000 m | Augustine Choge (Kenya) | 12:56,41 | Craig Mottram (Ausztrália) | 12:58,19 | Benjamin Limo (Kenya) | 13:05,30 |
10 000 m | Boniface Kiprop Toroitich (Uganda) | 27:50,99 | Geoffrey Kipngeno (Kenya) | 27:51,16 | Fabiano Joseph Naasi (Tanzánia) | 27,51,99 |
110 m gát | Maurice Wignall (Jamaica) | 13,26 | Chris Baillie (Skócia) | 13,61 | Andy Turner (Anglia) | 13,62 |
400 m gát | Louis Jacobus van Zyl (Dél-afrikai Köztársaság) | 48,05 | Alwyn Myburgh (Dél-afrikai Köztársaság) | 48,23 | Kemel Thompson (Jamaica) | 48,65 |
3000 m akadály | Ezekiel Kemboi (Kenya) | 8:18,17 | Wesley Kiprotich Koech (Kenya) | 8:19,38 | Reuben Kosgei Seroney (Kenya) | 8:19,82 |
Maraton | Samson Ramadhani Nyonyi (Tanzánia) | 2:11:29 | Fred Mogaka Tumbo (Kenya) | 2:12:03 | Dan Robinson (Anglia) | 2:14:50 |
20 km gyaloglás | Nathan Daekes (Ausztrália) | 1:19:55 | Luke Adams (Ausztrália) | 1:21:38 | Jared Tallent (Ausztrália) | 1:23:32 |
50 km gyaloglás | Nathan Deakes (Ausztrália) | 3:42:53 | Tony Sargisson (Új-Zéland) | 3:58:05 | Chris Erickson (Ausztrália) | 3:58:22 |
4×100m | Jamaica Michael Frater Ainsley Waugh Chris Williams Asafa Powell | 38,36 | Dél-afrikai Köztársaság Lee-Roy Newton Leigh Julius Snyman Prinsloo Sherwin Vries | 38,98 | Kanada Charles Allen Anson Henry Nathan Taylor Emanuel Parris | 39,21 |
4×400m | Ausztrália John Steffensen Chris Troode Mark Ormrod Clinton Hill | 3:00,93 | Dél-afrikai Köztársaság Jan can der Merwe Ofentse Mogawane Paul Gorries Louis Jacobus van Zyl | 3:01,84 | Jamaica Lancford Davies Davian Clarke Lansford Spence Jermaine Gonzales | 3:01,94 |
Ugrószámok
versenyszám | arany | ezüst | bronz | |||
Magasugrás | Mark Boswell (Kanada) | 2.26 | Martyn Bernard (Anglia) | 2.26 | Kyriakos Ioannou (Ciprus) | 2.23 |
Távolugrás | Ignisious Gaisah (Ghána) | 8.20 | Gable Garenamotse (Botswana) | 8.17 | Fabrice Lapierre (Ausztrália) | 8.10 |
Hármasugrás | Phillips Idowu (Anglia) | 17.45 | Khotso Mokoena (Dél-afrikai Köztársaság) | 16.95 | Alwyn Jones (Ausztrália) | 16.75 |
Rúdugrás | Steven Hooker (Ausztrália) | 5.80 | Dmitri Markov (Ausztrália) | 5.60 | Steven Lewis (Anglia) | 5.50 |
Dobószámok
versenyszám | arany | ezüst | bronz | |||
Diszkoszvetés | Scott Martin (Ausztrália) | 63.48 | Jason Tunks (Kanada) | 63.07 | Dariusz Slowik (Kanada) | 61.49 |
Gerelyhajítás | Nicholas Nieland (Anglia) | 80.10 | William Hamlyn Harris (Ausztrália) | 79.89 | Oliver Dziubak (Ausztrália) | 79.89 |
Súlylökés | Janus Robertss (Dél-afrikai Köztársaság) | 19.76 | Dorian Scott (Jamaica) | 19.75 | Scott Martin (Ausztrália) | 19.48 |
Kalapácsvetés | Stuart Rendell (Ausztrália) | 77.53 | James Steacy(Kanada) | 74.75 | Christiaan Harmse (Dél-afrikai Köztársaság) | 73.81 |
Összetett atlétikai versenyszámok
versenyszám | arany | ezüst | bronz | |||
Tízpróba | Dean Macey (Anglia) | 8143 | Maurice Smith (Jamaica) | 8074 | Jason Dudley (Ausztrália) | 8001 |
Fogyatékkal élő férfiak
versenyszám | arany | ezüst | bronz | |||
100 m | Adekunle Adesoji (Nigéria) | 11,07 | Hilton Langenhoven (Dél-afrikai Köztársaság) | 11,22 | Eriyo Etinosa (Nigéria) | 11,43 |
200 m | Francis Heath (Ausztrália) | 22,96 | David Roos (Dél-afrikai Köztársaság) | 23,12 | Vitalis Lanshima (Nigéria) | 23,16 |
Diszkoszvetés | Tanto Campbell (Jamaica) | 34.48 | Jacques Martin (Kanada) | 32.28 | Ranjith Kumar Jayaseelan (India) | 29.88 |
Női
Futó- és gyaloglószámok
versenyszám | arany | ezüst | bronz | |||
100 m | Sheri-Ann Brooks (Jamaica) | 11,19 | Geraldine Pillay (Dél-afrikai Köztársaság) | 11,31 | Delphine Atangana (Kamerun) | 11,39 |
200 m | Sherone Simpson (Jamaica) | 22,59 | Veronica Campbell (Jamaica) | 22,72 | Geraldine Pillay (Dél-afrikai Köztársaság) | 22,92 |
400 m | Christina Ohuruogu (Anglia) | 50,28 | Tonique Williams-Darling (Bahama-szigetek) | 50,76 | Novlene Williams (Jamaica) | 51,12 |
800 m | Janeth Jepkosgei (Kenya) | 1:57,88 | Kenia Siclair (Jamaica) | 1:58,16 | Maria de Lurdes Mutola (Mozambik) | 1:58,77 |
1500 m | Lisa Dobriskey (Anglia) | 4:06,21 | Sarah Jamieson (Ausztrália) | 4:06,64 | Hayley Tullett (Wales) | 4:06,76 |
5000 m | Isabella Ochichi (Kenya) | 14:57,84 | Joanne Pavey (Anglia) | 14:59,08 | Lucy Wangui (Kenya) | 15:00.20 |
10 000 m | Lucy Kabuu (Uganda) | 31:29,66 | Evelyne Wambui Nganga (Kenya) | 31:30,86 | Mara Yamauchi (Anglia) | 31:49,40 |
100 m gát | Brigitte Foster-Hylton (Jamaica) | 12,75 | Angela Whyte (Kanada) | 12,94 | Delloreen Ennis-London (Jamaica) | 13,00 |
400 m gát | Jana Pittman (Ausztrália) | 53,82 | Natasha Danvers Smith (Anglia) | 55,17 | Lee McConnell (Skócia) | 55,24 |
3000 m akadály | Dorcus Inzikuru (Uganda) | 9:19,51 | Melissa Rollison (Ausztrália) | 9:24,29 | Donna MacFarlane (Ausztrália) | 8:19,82 |
Maraton | Kerryn McCann (Ausztrália) | 2:30:54 | Helen Cherono Koskei (Kenya) | 2:30:56 | Liz Yelling (Anglia) | 2:32:19 |
20 km gyaloglás | Jane Saville (Ausztrália) | 1:32:46 | Natalie Saville (Ausztrália) | 1:33:33 | Cheryl Webb (Ausztrália) | 1:36:03 |
4×100m | Jamaica Daniele Browning Sheri Ann-Brooks Peta-Gaye Dowdie Sherone Simpson | 43.10 | Anglia Anyika Onuora Kimberly Wall Laura Turner Emma Ania | 43.43 | Ausztrália Sally McLellan Melanie Kleeberg Lauren Hewitt Crystal Attenborough | 44,25 |
4×400m | Ausztrália Jana Pittman Caitlin Willis Tamsyn Lewis Rosemary Hayward | 3:28,66 | India Rajwinder Kaur Chitra Soman Manjeet Kaur Pinki Pramanik | 3:29,57 | Nigéria Kudirat Akhigbe Joy Eze Folashade Abugan Christiana Epukhon | 3:31,83 |
Ugrószámok
versenyszám | arany | ezüst | bronz | |||
Magasugrás | Anika Smith (Dél-afrikai Köztársaság) | 1.91 | Julie Crane (Wales) | 1.88 | Karen Beautle (Jamaica) | 2.23 |
Angela McKee (Új-Zéland) | ||||||
Távolugrás | Bronwyn Thompson (Ausztrália) | 6.97 | Kerrie Taurima (Ausztrália) | 6.57 | Celine Laporte (Seychelle-szigetek) | 6.57 |
Hármasugrás | Trecia Smith (Jamaica) | 14.39 | Otonye Iworima (Nigéria) | 13.53 | Nadia Williams (Anglia) | 13.42 |
Rúdugrás | Kym Howe (Ausztrália) | 4.62 | Tatiana Grigorieva (Ausztrália) | 4.35 | Stephanie McCann (Kanada) | 4.25 |
Dobószámok
versenyszám | arany | ezüst | bronz | |||
Diszkoszvetés | Elizna Naude (Dél-afrikai Köztársaság) | 61.55 | Seema Antil (India) | 60.56 | Dani Samuels (Ausztrália) | 59.44 |
Gerelyhajítás | Sunette Viljoen (Dél-afrikai Köztársaság) | 60.72 | Laverne Eve (Bahama-szigetek) | 60.54 | Olivia McKoy (Jamaica) | 58.27 |
Súlylökés | Valerie Vili (Új-Zéland) | 19.66 | Vivian Chukwuemeka (Nigéria) | 18.75 | Cleopatra Borel-Brown (Trinidad és Tobago) | 17.54 |
Kalapácsvetés | Brooke Krueger (Ausztrália) | 67.90 | Jennifer Joyce (Kanada) | 67.29 | Lorraine Shaw (Anglia) | 66.00 |
Összetett atlétikai versenyszámok
versenyszám | arany | ezüst | bronz | |||
Hétpróba | Kelly Sotherton (Anglia) | 6396 | Kylie Wheeler (Ausztrália) | 6298 | Jessica Ennis (Anglia) | 6269 |
Fogyatékkal élő férfiak
versenyszám | arany | ezüst | bronz | |||
100 m | Elizabeth McIntosh (Ausztrália) | 14,38 | Katrina Webb (Ausztrália) | 14,51 | Beverley Jones (Wales) | 14,81 |
800 m (kerekes székkel) | Chantal Petitclerc (Kanada) | 1:48,98 | Eliza Stankovic (Dél-afrikai Köztársaság) | 1:49,62 | Diane Roy (Kanada) | 1:53,76 |
Súlylökés | Njideka Iyiazi (Nigéria) | 6.78 | Virginia Ohagwu (Nigéria) | 6.08 | Asto Poole (Ausztrália) | 5.33 |
Jegyzetek
Források
- Honlap