Fehéroroszország az oroszországi Szocsiban megrendezett 2014. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 5 sportágban 26 sportoló képviselte, akik összesen 6 érmet szereztek.
Érmesek
Alpesisí
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Lesiklás | Műlesiklás | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Yuri Danilochkin | Összetett | nem ért célba | kiesett |
- Női
Biatlon
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
Vladimir Chepelin | 10 km sprint | 25:49,7 | 1 (0+1) | 29. |
12,5 km üldözőverseny | 36:57,2 | 1 (0+0+1+0) | 41. |
20 km egyéni indításos | 54:59,2 | 3 (1+1+0+1) | 49. |
Szjarhej Novikav | 10 km sprint | 26:00,8 | 0 (0+0) | 33. |
12,5 km üldözőverseny | 38:59,5 | 3 (0+1+1+1) | 50. |
20 km egyéni indításos | 55:41,7 | 2 (0+1+1+0) | 54. |
Evgeny Abramenko | 10 km sprint | 26:55,0 | 2 (1+1) | 56. |
12,5 km üldözőverseny | 39:11,5 | 5 (0+0+4+1) | 51. |
20 km egyéni indításos | 55:38,8 | 3 (1+1+1+0) | 53. |
Yuryi Liadov | 10 km sprint | 26:55,1 | 2 (1+1) | 57. |
12,5 km üldözőverseny | 39:46,2 | 4 (1+1+0+2) | 56. |
Aliaksandr Darozhka | 20 km egyéni indításos | 58:27,7 | 5 (2+0+2+1) | 80. |
Szjarhej Novikav Vladimir Chepelin Yuryi Liadov Evgeny Abramenko | 4 × 7,5 km váltó | 1:16:02,3 | 0+5 | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
Darja Domracsava | 7,5 km sprint | 21:38,6 | 1 (1+0) | 9. |
10 km üldözőverseny | 29:30,7 | 1 (0+0+0+1) | |
12,5 km tömegrajtos | 35:25,6 | 1 (0+0+0+1) | |
15 km egyéni indításos | 43:19,6 | 1 (0+1+0+0) | |
Nadezhda Skardino | 7,5 km sprint | 21:50,9 | 0 (0+0) | 17. |
10 km üldözőverseny | 30:43,7 | 1 (0+0+0+1) | 13. |
12,5 km tömegrajtos | 37:08,0 | 2 (0+0+1+1) | 15. |
15 km egyéni indításos | 44:57,8 | 0 (0+0+0+0) | |
Nastassia Dubarezava | 7,5 km sprint | 22:29,7 | 1 (0+1) | 34. |
10 km üldözőverseny | 41:01,8 | 12 (1+4+4+3) | 56. |
Liudmila Kalinchik | 7,5 km sprint | 22:37,8 | 2 (1+1) | 37. |
10 km üldözőverseny | 32:54,9 | 2 (0+0+0+2) | 33. |
15 km egyéni indításos | 48:06,2 | 2 (0+1+0+1) | 25. |
Nadzeya Pisarava | 15 km egyéni indításos | 48:55,4 | 3 (0+3+0+0) | 35. |
Liudmila Kalinchik Nadezhda Skardino Nadzeya Pisarava Darja Domracsava | 4 × 6 km váltó | 1:11:33,4 | 1+8 | 5. |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
Liudmila Kalinchik Nastassia Dubarezava Vladimir Chepelin Evgeny Abramenko | Vegyes váltó | 1:13:11,8 | 0+9 | 10. |
Rövidpályás gyorskorcsolya
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Maksim Siarheyeu | 1500 m | 2:19,505 | 5. | kiesett | 28. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Volha Talayeva | 1500 m | 2:27,817 | 6. | kiesett | 32. |
Síakrobatika
- Ugrás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés |
1. forduló | 2. forduló | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont |
Anton Kushnir | Férfi | 107,52 | 7. | 115,38 | 2. | 119,03 | 2. | 115,84 | 3. | 134,50 | |
Dmitri Dashinski | 106,64 | 8. | 117,19 | 1. | 108,41 | 5. | 100,45 | 8. | kiesett | 8. |
Denis Osipau | 81,86 | 17. | 111,05 | 5. | 99,36 | 9. | kiesett | 9. |
Aleksei Grishin | 76,82 | 20. | 88,94 | 9. | kiesett | 15. |
Alla Tsuper | Női | 66,15 | 14. | 77,52 | 6. | 99,18 | 1. | 88,50 | 4. | 98,01 | |
Hanna Huskova | 44,08 | 22. | 52,60 | 15. | kiesett | 21. |
Sífutás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Alexander Lasutkin | 15 km | | 42:45,1 | 49. |
30 km | | 1:14:39,4 | 55. |
Sergei Dolidovich | 15 km | | 42:55,4 | 53. |
30 km | | 1:11:28,1 | 34. |
50 km | | 1:47:09,5 | 5. |
Michail Semenov | 15 km | | 43:36,0 | 59. |
30 km | | 1:10:13,3 | 24. |
50 km | | 1:47:36,0 | 17. |
Sprint | 3:42,93 | 48. | kiesett | 48. |
Aliaksei Ivanou | 50 km | | 1:52:52,9 | 46. |
Michail Semenov Alexander Lasutkin Aliaksei Ivanou Sergei Dolidovich | 4 × 10 km váltó | | 1:34:40,1 | 14. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Alena Sannikova | 10 km | | 31:42,2 | 43. |
15 km | | 44:09,7 | 53. |
30 km | | 1:18:46,3 | 42. |
Valiantsina Kaminskaya | Sprint | 2:46,76 | 47. | kiesett | 47. |
Jegyzetek
- ↑ Sochi 2014 Opening Ceremony - Flagbearers (angol nyelven) (PDF). olympic.org. (Hozzáférés: 2014. február 12.)
- ↑ Sochi 2014 Closing Ceremony - Flagbearers (angol nyelven) (PDF). olympic.org. (Hozzáférés: 2014. február 24.)
Források
- Belarus at the 2014 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Belarus (angol nyelven). sochi2014.com. [2014. február 25-i dátummal az eredetiből archiválva].
Sablon:A 2014. évi téli olimpiai játékokon részt vevő nemzetek |
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
Lásd még | |
---|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap