Wereldkampioenschappen schermen 2003
Wereldkampioenschappen schermen 2003 | ||
---|---|---|
Editie | 51 | |
Jaar | 2003 | |
Plaats | Havana | |
Begin | 5 oktober | |
Einde | 11 oktober | |
Evenementen | 12, 6 voor mannen, 6 voor vrouwen | |
Vorige | Lissabon 2002 | |
Volgende | New York 2004 |
De 51ste wereldkampioenschappen schermen werden gehouden in Havana, Cuba in 2003. De organisatie lag in de handen van de FIE.
Resultaten
Mannen
Discipline | 1 | 2 | 3 | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Floret individueel | Peter Joppich | GER | Simone Vanni | ITA | Andrea Cassarà Brice Guyart | ITA FRA |
Degen individueel | Fabrice Jeannet | FRA | Maksym Chvorost | UKR | Ulrich Robeiri Vitali Zacharov | FRA BLR |
Sabel individueel | Volodymyr Loekasjenko | UKR | Mihai Covaliu | ROU | Domonkos Ferjancsik Aldo Montano | HUN ITA |
Floret ploegen | Andrea Cassarà Marco Ramacci Salvatore Sanzo Simone Vanni | ITA | Wang Haibin Wu Hanxiong Ye Chong Zhou Rui | CHN | Dominik Behr Ralf Bißdorf Peter Joppich André Weßels | GER |
Degen ploegen | Pavel Kolobkov Sergej Kotsjetkov Alexej Seline Igor Toertsjin | RUS | Norman Ackermann Jörg Fiedler Christoph Kneip Wolfgang Raich | GER | Robert Dingl Magnus Malmgren Fredrik Nilsson Péter Vánky | SWE |
Sabel ploegen | Aleksej Diatsjenko Aleksej Jakimenko Stanislav Pozdnjakov Sergej Tsjarikov | RUS | Domonkos Ferjancsik Kende Fodor Balázs Lengyel Zsolt Nemcsik | HUN | Dmytro Bojko Volodymyr Loekasjenko Oleh Sjtoerbabin Vladyslav Tretjak | UKR |
Vrouwen
Discipline | 1 | 2 | 3 | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Floret individueel | Valentina Vezzali | ITA | Sylwia Gruchała | POL | Aida Mohamed Roxana Scarlat | HUN ROU |
Degen individueel | Natalia Konrad | UKR | Maureen Nisima | FRA | Cristiana Cascioli Na Li | ITA CHN |
Sabel individueel | Dorina Mihai | ROU | Tan Xue | CHN | Gioia Marzocca Aleksandra Socha | ITA POL |
Floret ploegen | Sylwia Gruchała Magdalena Mroczkiewicz Anna Rybicka Małgorzata Wojtkowiak | POL | Svetlana Bojko Jekaterina Joesjeva Jevgenia Lamonova Viktoria Nikisjina | RUS | Laura Badea-Cârlescu Roxana Scarlat Cristina Stahl Réka Szabó | ROU |
Degen ploegen | Karina Aznavoerjan Oksana Jermakova Tatjana Logoenova Anna Sivkova | RUS | Claudia Bokel Imke Duplitzer Britta Heidemann Marijana Marković | GER | Adrienn Hormay Ildikó Mincza Tímea Nagy Hajnalka Tóth | HUN |
Sabel ploegen | Ilaria Bianco Alessandra Lucchino Gioia Marzocca Rosanna Pagano | ITA | Bao Yingying Huang Haiyang Tan Xue Zhang Ying | CHN | Jelena Amirova Zjanna Sjoekajeva Anzjela Volkova Jelena Zjemajeva | AZE |
Medaillespiegel
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Italië | 3 | 1 | 4 | 8 |
2 | Rusland | 3 | 1 | 0 | 4 |
3 | Oekraïne | 2 | 1 | 1 | 4 |
4 | Duitsland | 1 | 2 | 1 | 4 |
5 | Frankrijk | 1 | 1 | 2 | 4 |
Roemenië | 1 | 1 | 2 | 4 | |
7 | Polen | 1 | 1 | 1 | 3 |
8 | China | 0 | 3 | 1 | 4 |
9 | Hongarije | 0 | 1 | 3 | 4 |
10 | Azerbeidzjan | 0 | 0 | 1 | 1 |
Wit-Rusland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Zweden | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 12 | 12 | 18 | 42 |
Bronnen, noten en/of referenties
|