Svømming under VM i svømmesport 2024 – 4 × 100 meter fri stafett mixed
Svømming under VM i svømmesport 2024 – 4 × 100 meter fri stafett mixed | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 4 x 100 meter fri stafett mixed | ||
Arrangement | VM i svømming 2024 | ||
Sted | Doha, Qatar | ||
Arena | Aspire Dome | ||
Dato | 17. februar (forsøksheat og finale) | ||
Deltakere | 92 | ||
Deltakernasjoner | 20 | ||
Vinnertid | 3:21.18 | ||
Medaljevinnere | |||
Kina Pan Zhanle, Wang Haoyu, Li Bingjie, Yu Yiting, Ji Xinjiea , Ai Yanhana | |||
Australia Kai Taylor, Jack Cartwright, Shayna Jack, Brianna Throssell, Alexandria Perkinsa , Abbey Harkina | |||
USA Hunter Armstrong, Matt King, Claire Curzan, Kate Douglass, Luke Hobsona , Jack Aikinsa , Addison Sauickiea , Kayla Hana a Svømmere som bare deltok i forsøksheat og mottok medaljer. | |||
Forrige | Fukuoka 2023 | ||
Neste | Doha 2025 |
VM i svømmesport 2024 Doha, Qatar | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Mixed | 3 m | 10 m | |
Lag | |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
mixed | |||
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
mixed | |||
Synkronsvømming | |||
Solo menn | teknisk | fri | |
Solo kvinner | teknisk | fri | |
Duett mix | teknisk | fri | |
Duett kvinner | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
Lag | akrobatisk | ||
Vannpolo | |||
|
4 x 100 meter fri stafett mixed er en svømmeøvelse som blir arrangert under VM i svømmesport 2024 i Doha, Qatar 17. februar 2024.[1][2]
Rekorder
Før konkurransene var gjeldende verdens- og mesterskapsrekorder som følger:
Nasjon | Tid | Sted | Dato | |
---|---|---|---|---|
Verdensrekord | Australia | 3.18,83 | Fukuoka, Japan | 29. juli 2023 |
Mesterskapsrekord | Australia | 3.18,83 | Fukuoka, Japan | 29. juli 2023 |
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheatene startet 17. februar klokken 10:19.[3]
Plass | Heat | Bane | Nasjon | Svømmer | Tid | Note |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 3 | Kina | Wang Haoyu (48.28) Ji Xinjie (47.86) Yu Yiting (53.90) Ai Yanhan (54.43) | 3:24.47 | Q, AS |
2 | 3 | 5 | Canada | Finlay Knox (48.93) Javier Acevedo (47.98) Rebecca Smith (54.45) Taylor Ruck (53.42) | 3:24.78 | Q |
3 | 3 | 4 | Australia | Kai Taylor (48.73) Jack Cartwright (48.03) Alexandria Perkins (54.58) Abbey Harkin (53.96) | 3:25.30 | Q |
4 | 2 | 5 | Italia | Lorenzo Zazzeri (48.51) Manuel Frigo (48.62) Sofia Morini (54.66) Chiara Tarantino (54.27) | 3:26.06 | Q |
5 | 2 | 4 | USA | Luke Hobson (48.50) Jack Aikins (48.92) Addison Sauickie (54.83) Kayla Han (56.51) | 3:28.76 | Q |
6 | 3 | 6 | Nederland | Stan Pijnenburg (49.08) Thom de Boer (49.43) Milou van Wijk (55.48) Janna van Kooten (55.24) | 3:29.23 | Q |
7 | 2 | 2 | Slovakia | Matej Duša (49.23) Tibor Tistan (50.64) Lillian Slušná (55.92) Teresa Ivan (55.88) | 3:31.67 | Q |
8 | 3 | 7 | Hongkong | Lau Shiu Yue (52.30) Ian Ho (48.80) Camille Cheng (55.29) Tam Hoi Lam (55.80) | 3:32.19 | Q, NR |
9 | 1 | 6 | Filippinene | Jarod Hatch (51.65) Kayla Sanchez (55.08) Teia Salvino (57.21) Jerard Jacinto (52.59) | 3:36.53 | |
10 | 2 | 7 | Thailand | Dulyawat Kaewsriyong (50.28) Tonnam Kanteemool (50.88) Kamonchanok Kwanmuang (58.42) Jenjira Srisa-Ard (1:00.27) | 3:39.85 | |
11 | 3 | 8 | Uganda | Jesse Ssuubi Ssengonzi (52.07) Tendo Mukalazi (51.66) Kirabo Namutebi (1:00.28) Gloria Anna Muzito (56.34) | 3:40.35 | |
12 | 1 | 4 | Kenya | Monyo Maina (52.94) Ridhwan Mohamed (52.67) Imara Thorpe (59.28) Maria Brunlehner (57.39) | 3:42.28 | |
13 | 2 | 1 | Armenia | Artur Barseghyan (50.41) Ashot Chakhoyan (54.78) Varsenik Manucharyan (1:00.30) Ani Poghosyan (58.80) | 3:44.29 | |
14 | 1 | 5 | Den dominikanske republikk | Anthony Piñeiro (52.72) María Alejandra Fernández (1:01.81) Alejandra Santana (1:02.82) Javier Nuñez (50.82) | 3:48.17 | |
15 | 3 | 1 | Bahamas | Lamar Taylor (53.19) Marvin Johnson (53.81) Victoria Russell (1:02.01) Rhanishka Gibbs (1:00.62) | 3:49.63 | |
16 | 2 | 8 | Guam | Israel Poppe (54.12) James Hendrix (53.87) Amaya Bollinger (1:03.04) Mia Lee (1:01.26) | 3:52.29 | |
17 | 1 | 3 | Tonga | Carolann Faeamani (1:04.46) Alan Uhi (55.76) Charissa Panuve (1:03.76) Finau Ohuafi (53.92) | 3:57.90 | |
18 | 3 | 0 | Bahrain | Saud Ghali (55.27) Ahmed Theibich (56.98) Amani Al-Obaidli (1:01.65) Noor Yussuf Abdulla (1:04.01) | 3:57.91 | |
19 | 2 | 0 | Mikronesia | Tasi Limtiaco (55.01) Kestra Kihleng (1:05.27) Katerson Moya (57.81) Taeyanna Adams (1:07.22) | 4:05.31 | |
20 | 2 | 9 | Maldivene | Mubal Azzam Ibrahim (57.69) Aishath Shaig (1:10.06) Hamna Ahmed (1:09.50) Mohamed Rihan Shiham (56.92) | 4:14.17 | |
— | 2 | 3 | Sverige | Startet ikke | ||
2 | 6 | Ungarn | ||||
3 | 2 | Sør-Afrika |
Finale
Finalen startet 17. februar klokken 20:45.[4]
Plass | Bane | Nasjon | Svømmere | Tid | Note |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Kina | Pan Zhanle (47.29) Wang Haoyu (47.41) Li Bingjie (53.11) Yu Yiting (53.37) | 3:21.18 | AS |
02 | 3 | Australia | Kai Taylor (48.01) Jack Cartwright (47.90) Shayna Jack (52.38) Brianna Throssell (53.49) | 3:21.78 | |
03 | 2 | USA | Hunter Armstrong (47.83) Matt King (47.78) Claire Curzan (53.82) Kate Douglass (52.85) | 3:22.28 | |
4 | 5 | Canada | Finlay Knox (48.79) Javier Acevedo (47.58) Taylor Ruck (53.28) Rebecca Smith (54.14) | 3:23.79 | |
5 | 6 | Italia | Alessandro Miressi (48.06) Manuel Frigo (48.06) Sofia Morini (54.23) Chiara Tarantino (54.05) | 3:24.40 | |
6 | 7 | Nederland | Stan Pijnenburg (48.84) Caspar Corbeau (49.05) Kira Toussaint (54.51) Marrit Steenbergen (52.74) | 3:25.14 | |
7 | 8 | Slovakia | Matej Duša (49.37) Tibor Tistan (50.32) Lillian Slušná (55.17) Teresa Ivan (55.02) | 3:29.88 | NR |
8 | 1 | Hongkong | Lau Shiu Yue (52.24) Ian Ho (48.66) Camille Cheng (54.71) Tam Hoi Lam (55.52) | 3:31.13 | NR |
Referanser
- ^ «Schedule» (PDF). Besøkt 1. november 2023.
- ^ «Start list» (PDF). omegatiming.com. 9. februar 2024.
- ^ «Doha 2024 – Mixed 4x100m Freestyle – Heats results» (PDF). omegatiming.com. 17. februar 2024. Besøkt 22. februar 2024.
- ^ «Doha 2024 – Mixed 4x100m Freestyle – Final results» (PDF). omegatiming.com. 17. februar 2024. Besøkt 17. februar 2024.