VM i friidrett 2023 – 3000 meter hinder menn
VM i friidrett 2023 – 3000 meter hinder menn | |||
---|---|---|---|
Nemzeti Atlétikai Központ | |||
Konkurranse | 3000 meter hinder menn | ||
Arrangement | VM i friidrett 2023 | ||
Sted | Budapest, Ungarn | ||
Arena | Nemzeti Atlétikai Központ | ||
Dato | 19. august (forsøksheat) 22. august 2023 (finale) | ||
Deltakere | 37 | ||
Deltakernasjoner | 21 | ||
Vinnertid | 8.03,53 | ||
Medaljevinnere | |||
Soufiane el-Bakkali, Marokko | |||
Lamecha Girma, Etiopia | |||
Abraham Kibiwott, Kenya | |||
Forrige | Eugene 2022 | ||
Neste | Tokyo 2025 |
Øvelser ved VM i friidrett 2023 | |||
Løpsøvelser | |||
---|---|---|---|
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
5000 m | menn | kvinner | |
10 000 m | menn | kvinner | |
100 m hekk | kvinner | ||
110 m hekk | menn | ||
400 m hekk | menn | kvinner | |
3000 meter hinder | menn | kvinner | |
4×100 m stafett | menn | kvinner | |
4×400 m stafett | menn | blandet | kvinner |
Landeveisøvelser | |||
Maraton | menn | kvinner | |
20 km kappgang | menn | kvinner | |
35 km kappgang | menn | ||
Tekniske øvelser | |||
Lengdehopp | menn | kvinner | |
Tresteg | menn | kvinner | |
Høydehopp | menn | kvinner | |
Stavsprang | menn | kvinner | |
Kulestøt | menn | kvinner | |
Diskoskast | menn | kvinner | |
Spydkast | menn | kvinner | |
Sleggekast | menn | kvinner | |
Sammensatte øvelser | |||
Sjukamp | kvinner | ||
Tikamp | menn | ||
|
Øvelsen 3000 meter hinder menn i VM i friidrett 2023 ble avholdt på Nemzeti Atlétikai Központ (Nasjonale friidrettssenter) i Budapest, Ungarn 19. og 22. august 2023.[1]
Medaljevinnere
Medaljevinnere | ||||||
01 | 02 | 03 | ||||
Soufiane el-Bakkali | Lamecha Girma | Abraham Kibiwott | ||||
Marokko | Etiopia | Kenya |
Program
Lokal tid (UTC+1)
Dato | Klokkeslett | Runde |
---|---|---|
19. august | 11:35 | Forsøksheat |
22. august | 21:42 | Finale |
Resultater
Forsøksheat
De 5 første utøverne i hvert heat (Q) kvalifiserte seg til finalen.
Plassering | Heat | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Lamecha Girma | Etiopia | 8:15.89 | Q |
2 | 3 | George Beamish | New Zealand | 8:16.36 | Q |
3 | 3 | Leonard Bett | Kenya | 8:16.74 | Q |
4 | 3 | Ryuji Miura | Japan | 8:18.73 | Q |
5 | 1 | Getnet Wale | Etiopia | 8:19.99 | Q |
6 | 1 | Jean-Simon Desgagnés | Canada | 8:20.04 | Q |
7 | 3 | Simon Sundström | Sverige | 8:20.10 | Q, PB |
8 | 1 | Simon Kiprop Koech | Kenya | 8:20.29 | Q |
9 | 1 | Daniel Arce | Spania | 8:20.46 | Q |
10 | 1 | Ryoma Aoki | Japan | 8:20.54 | Q, SB |
10 | 3 | Víctor Ruiz | Spania | 8:20.54 | |
12 | 1 | Mohamed Tindouft | Marokko | 8:20.67 | |
13 | 3 | Djilali Bedrani | Frankrike | 8:20.69 | |
14 | 1 | Avinash Mukund Sable | India | 8:22.24 | |
15 | 3 | Karl Bebendorf | Tyskland | 8:22.33 | |
16 | 3 | Mohammed Msaad | Marokko | 8:22.95 | |
17 | 2 | Kenneth Rooks | USA | 8:23.66 | Q |
18 | 2 | Soufiane el-Bakkali | Marokko | 8:23.66 | Q |
19 | 2 | Mohamed Amin Jhinaoui | Tunisia | 8:24.20 | Q |
20 | 1 | Benard Keter | USA | 8:24.20 | |
21 | 2 | Abraham Kibiwott | Kenya | 8:24.31 | Q |
22 | 2 | Leonard Chemutai | Uganda | 8:24.74 | Q |
23 | 2 | Nahuel Carabaña | Andorra | 8:27.05 | |
24 | 1 | Vidar Johansson | Sverige | 8:27.21 | |
25 | 3 | Ala Zoghlami | Italia | 8:28.76 | |
26 | 2 | István Palkovits | Ungarn | 8:29.37 | |
27 | 1 | Ahmed Jaziri | Tunisia | 8:29.81 | |
28 | 1 | Topi Raitanen | Finland | 8:30.69 | |
29 | 2 | Abrham Sime | Etiopia | 8:31.49 | |
30 | 3 | Isaac Updike | USA | 8:31.81 | |
31 | 2 | Osama Zoghlami | Italia | 8:33.07 | |
32 | 2 | Salaheddine Ben Yazide | Marokko | 8:38.14 | |
33 | 2 | Seiya Sunada | Japan | 8:38.59 | |
34 | 3 | Fouad Idbafdil | Athlete Refugee Team | 8:39.21 | |
35 | 1 | Matthew Clarke | Australia | 8:40.92 | |
36 | 2 | Emil Blomberg | Sverige | 8:42.33 | |
37 | 3 | Julián Molina | Argentina | 8:46.44 |
Finale
Plassering | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
01 | Soufiane el-Bakkali | Marokko | 8:03.53 | |
02 | Lamecha Girma | Etiopia | 8:05.44 | |
03 | Abraham Kibiwott | Kenya | 8:11.98 | |
4 | Leonard Kipkemoi Bett | Kenya | 8:12.26 | |
5 | George Beamish | New Zealand | 8:13.46 | |
6 | Ryuji Miura | Japan | 8:13.70 | |
7 | Simon Kiprop Koech | Kenya | 8:14.37 | |
8 | Jean-Simon Desgagnés | Canada | 8:15.58 | PB |
9 | Daniel Arce | Spania | 8:18.31 | |
10 | Kenneth Rooks | USA | 8:20.02 | |
11 | Getnet Wale | Etiopia | 8:21.03 | |
12 | Leonard Chemutai | Uganda | 8:21.61 | |
13 | Mohamed Amin Jhinaoui | Tunisia | 8:23.08 | |
14 | Ryoma Aoki | Japan | 8:24.77 | |
15 | Simon Sundström | Sverige | 8:27.68 | |
16 | Isaac Updike | USA | 8:30.67 | PB |
Referanser
- ^ Program i worldathletics.org
Kilder
- Men 3000 Metres Steeplechase