Andalucia Open 2021
Miejsce | Hiszpania |
---|---|
Obiekt | Club de Tennis Puente Romano |
Nawierzchnia | Ceglana |
Data | 05–11.04.2021 |
ATP Tour | |
Kategoria | ATP Tour 250 |
Pula nagród | 255 500 € |
Drabinka | 28S/16Q/16D |
Dyrektor | Ronnie Leitgeb |
Zwycięzcy | |
Gra pojedyncza Pablo Carreño-Busta | |
Gra podwójna Ariel Behar Gonzalo Escobar | |
Strona internetowa |
Andalucia Open 2021, właśc. AnyTech365 Andalucia Open 2021 – tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 250 w sezonie 2021 z cyklu Andalucia Open rozgrywany w dniach 5–11 kwietnia 2021 roku w Marbelli na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 255 500 euro.
Gra pojedyncza
Zawodnicy rozstawieni
Numer | Tenisista | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Pablo Carreño-Busta | 15 | zwycięstwo |
2/WC | Fabio Fognini | 17 | 2. runda |
03 | Casper Ruud | 25 | ćwierćfinał |
04 | Albert Ramos-Viñolas | 47 | półfinał |
05 | Alejandro Davidovich Fokina | 55 | 2. runda |
06 | Feliciano López | 64 | 2. runda |
07 | Kwon Soon-woo | 79 | ćwierćfinał |
08 | Federico Delbonis | 80 | 2. runda |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Pablo Carreño-Busta | 6 | 6 | ||||||||||||||||
7 | Kwon Soon-woo | 4 | 0 | ||||||||||||||||
1 | Pablo Carreño-Busta | 6 | 3 | 7 | |||||||||||||||
4 | Albert Ramos-Viñolas | 1 | 6 | 65 | |||||||||||||||
4 | Albert Ramos-Viñolas | 64 | 7 | 6 | |||||||||||||||
Norbert Gombos | 7 | 5 | 4 | ||||||||||||||||
1 | Pablo Carreño-Busta | 6 | 2 | 6 | |||||||||||||||
Jaume Munar | 1 | 6 | 4 | ||||||||||||||||
WC | Carlos Alcaraz | 6 | 6 | ||||||||||||||||
3 | Casper Ruud | 2 | 4 | ||||||||||||||||
WC | Carlos Alcaraz | 64 | 4 | ||||||||||||||||
Jaume Munar | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Ilja Iwaszka | 7 | 4 | 4 | ||||||||||||||||
Jaume Munar | 65 | 6 | 6 |
Faza początkowa
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
1 | Pablo Carreño-Busta | 7 | 6 | |||||||||||||||
Q | Bernabé Zapata Miralles | 2 | 3 | Q | Mario Vilella Martínez | 62 | 3 | |||||||||||
Q | Mario Vilella Martínez | 6 | 6 | 1 | Pablo Carreño-Busta | 6 | 6 | |||||||||||
Facundo Bagnis | 6 | 7 | 7 | Kwon Soon-woo | 4 | 0 | ||||||||||||
Francisco Cerúndolo | 3 | 62 | Facundo Bagnis | 1 | 3 | |||||||||||||
WC | Holger Vitus Nødskov Rune | 3 | 6 | 64 | 7 | Kwon Soon-woo | 6 | 6 | ||||||||||
7 | Kwon Soon-woo | 6 | 3 | 7 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
4 | Albert Ramos-Viñolas | 6 | 4 | 6 | ||||||||||||||
Lucas Pouille | 4 | 7 | 5 | Ričardas Berankis | 3 | 6 | 3 | |||||||||||
Ričardas Berankis | 6 | 65 | 7 | 4 | Albert Ramos-Viñolas | 64 | 7 | 6 | ||||||||||
Norbert Gombos | 63 | 6 | 6 | Norbert Gombos | 7 | 5 | 4 | |||||||||||
Juan Ignacio Londero | 7 | 1 | 3 | Norbert Gombos | 5 | 7 | 7 | |||||||||||
Roberto Carballés Baena | 5 | 1 | 8 | Federico Delbonis | 7 | 64 | 61 | |||||||||||
8 | Federico Delbonis | 7 | 6 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
6 | Feliciano López | 6 | 6 | |||||||||||||||
Taro Daniel | 4 | 4 | 6 | Feliciano López | 6 | 2 | 4 | |||||||||||
Q | Nikola Milojević | 63 | 3 | WC | Carlos Alcaraz | 4 | 6 | 6 | ||||||||||
WC | Carlos Alcaraz | 7 | 6 | WC | Carlos Alcaraz | 6 | 6 | |||||||||||
Michaił Kukuszkin | 5 | 3 | 3 | Casper Ruud | 2 | 4 | ||||||||||||
Gianluca Mager | 7 | 6 | Gianluca Mager | 3 | 2 | |||||||||||||
3 | Casper Ruud | 6 | 6 | |||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
5 | Alejandro Davidovich Fokina | 61 | 6 | 6 | ||||||||||||||
Damir Džumhur | 7 | 2 | 2 | 5 | Alejandro Davidovich Fokina | 1 | 3 | |||||||||||
Ilja Iwaszka | 6 | 7 | Ilja Iwaszka | 6 | 6 | |||||||||||||
Pedro Martínez | 3 | 62 | Ilja Iwaszka | 7 | 4 | 4 | ||||||||||||
Q | Henri Laaksonen | 4 | 1 | Jaume Munar | 65 | 6 | 6 | |||||||||||
Jaume Munar | 6 | 6 | Jaume Munar | 6 | 6 | |||||||||||||
2/WC | Fabio Fognini | 2 | 1 | |||||||||||||||
Pula nagród
Runda | Pieniądze (€) | Punkty (ATP) |
Zwycięzca | 21 105 | 250 |
---|---|---|
Finalista | 15 595 | 150 |
Półfinalista | 11 695 | 90 |
Ćwierćfinalista | 7995 | 45 |
2. runda | 5460 | 20 |
1. runda | 3895 | 0 |
Gra podwójna
Zawodnicy rozstawieni
Numer | Tenisiści | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Sander Gillé Joran Vliegen | 74 | 1. runda |
02 | Marcus Daniell Philipp Oswald | 78 | ćwierćfinał |
03 | Marcelo Arévalo Matwé Middelkoop | 97 | półfinał |
04 | Luke Saville John-Patrick Smith | 107 | 1. runda |
Drabinka
Pula nagród
Runda | Pieniądze (€)[a] | Punkty (ATP)[b] |
Zwycięzcy | 7370 | 250 |
---|---|---|
Finaliści | 5390 | 150 |
Półfinaliści | 4090 | 90 |
Ćwierćfinaliści | 2940 | 45 |
1. runda | 2140 | 0 |
Uwagi
Bibliografia
- Drabinka gry pojedynczej. protennislive.com. [dostęp 2021-04-03]. (ang.).
- Drabinka gry podwójnej. protennislive.com. [dostęp 2021-04-03]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Drabinka eliminacji. protennislive.com. [dostęp 2021-04-03]. (ang.).
- p
- d
- e
ATP Tour 2021 / WTA Tour 2021 – Tydzień 14
WTA Tour | |
---|---|
ATP Tour |
|
- p
- d
- e
Turnieje tenisowe zaliczane do ATP Tour 2021
Wielki Szlem | |
---|---|
Igrzyska olimpijskie | |
Turnieje Mistrzów | |
ATP Tour Masters 1000 |
|
ATP Tour 500 | |
ATP Tour 250 |
|
Zawody drużynowe |
|