Seznam olympijských medailistů v moderním pětiboji
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Toto je kompletní seznam olympijských medailistů v moderním pětiboji z let 1912 až 2020.
Muži
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1912 | Gösta Lilliehöök Švédsko (SWE) | Gösta Åsbrink Švédsko (SWE) | Georg de Laval Švédsko (SWE) |
LOH 1920 | Gustaf Dyrssen Švédsko (SWE) | Erik de Laval Švédsko (SWE) | Gösta Runö Švédsko (SWE) |
LOH 1924 | Bo Lindman Švédsko (SWE) | Gustaf Dyrssen Švédsko (SWE) | Bertil Uggla Švédsko (SWE) |
LOH 1928 | Sven Thofelt Švédsko (SWE) | Bo Lindman Švédsko (SWE) | Helmut Kahl Německo (GER) |
LOH 1932 | Johan Oxenstierna Švédsko (SWE) | Bo Lindman Švédsko (SWE) | Richard Mayo Spojené státy americké (USA) |
LOH 1936 | Gotthard Handrick Německo (GER) | Charles Leonard Spojené státy americké (USA) | Silvano Abba Itálie (ITA) |
LOH 1948 | William Grut Švédsko (SWE) | George Moore Spojené státy americké (USA) | Gösta Gärdin Švédsko (SWE) |
LOH 1952 | Lars Hall Švédsko (SWE) | Gábor Benedek Maďarsko (HUN) | István Szondy Maďarsko (HUN) |
LOH 1956 | Lars Hall Švédsko (SWE) | Olavi Mannonen Finsko (FIN) | Wäinö Korhonen Finsko (FIN) |
LOH 1960 | Ferenc Németh Maďarsko (HUN) | Imre Nagy Maďarsko (HUN) | Robert Beck Spojené státy americké (USA) |
LOH 1964 | Ferenc Török Maďarsko (HUN) | Igor Novikov Sovětský svaz (URS) | Albert Mokeyev Sovětský svaz (URS) |
LOH 1968 | Björn Ferm Švédsko (SWE) | András Balczó Maďarsko (HUN) | Pavel Lednyov Sovětský svaz (URS) |
LOH 1972 | András Balczó Maďarsko (HUN) | Boris Onishchenko Sovětský svaz (URS) | Pavel Lednyov Sovětský svaz (URS) |
LOH 1976 | Janusz Pyciak-Peciak Polsko (POL) | Pavel Lednyov Sovětský svaz (URS) | Jan Bártů Československo (TCH) |
LOH 1980 | Anatolij Starostin Sovětský svaz (URS) | Tamás Szombathelyi Maďarsko (HUN) | Pavel Lednyov Sovětský svaz (URS) |
LOH 1984 | Daniele Masala Itálie (ITA) | Svante Rasmuson Švédsko (SWE) | Carlo Massullo Itálie (ITA) |
LOH 1988 | János Martinek Maďarsko (HUN) | Carlo Massullo Itálie (ITA) | Vakhtang Iagorashvili Sovětský svaz (URS) |
LOH 1992 | Arkadiusz Skrzypaszek Polsko (POL) | Attila Mizsér Maďarsko (HUN) | Eduard Zenovka Sjednocený tým (EUN) |
LOH 1996 | Alexandr Parygin Kazachstán (KAZ) | Eduard Zenovka Rusko (RUS) | János Martinek Maďarsko (HUN) |
LOH 2000 | Dmitrij Svatkovskij Rusko (RUS) | Gábor Balogh Maďarsko (HUN) | Pavel Dovgal Bělorusko (BLR) |
LOH 2004 | Andrej Mojsejev Rusko (RUS) | Andrejus Zadneprovskis Litva (LTU) | Libor Capalini Česko (CZE) |
LOH 2008 | Andrej Mojsejev Rusko (RUS) | Edvinas Krungolcas Litva (LTU) | Andrejus Zadneprovskis Litva (LTU) |
LOH 2012 | David Svoboda Česko (CZE) | Čung-žung Cchao Čína (CHN) | Adam Marosi Maďarsko (HUN) |
LOH 2016 | Alexandr Lesun Rusko (RUS) | Pavlo Tymoščenko Ukrajina (UKR) | Ismael Marcelo Hernandez Uscanga Mexiko (MEX) |
LOH 2020 | Joe Choong Velká Británie (GBR) | Ahmed Elgendy Egypt (EGY) | Jun Woong-tae Jižní Korea (KOR) |
Ženy
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 2000 | Stephanie Cook Velká Británie (GBR) | Emily de Riel Spojené státy americké (USA) | Kate Allenby Velká Británie (GBR) |
LOH 2004 | Zsuzsanna Vörös Maďarsko (HUN) | Jeļena Rubļevska Lotyšsko (LAT) | Georgina Harland Velká Británie (GBR) |
LOH 2008 | Lena Schöneborn Německo (GER) | Heather Fell Velká Británie (GBR) | Victoria Tereshuk Ukrajina (UKR) |
LOH 2012 | Laura Asadauskaitė Litva (LTU) | Samantha Murrayová Velká Británie (GBR) | Yane Marques Brazílie (BRA) |
LOH 2016 | Chloe Esposito Austrálie (AUS) | Élodie Clouvelová Francie (FRA) | Oktawia Nowacka Polsko (POL) |
LOH 2020 | Kate Frenchová Velká Británie (GBR) | Laura Asadauskaitė Litva (LTU) | Sarolta Kovácsová Maďarsko (HUN) |
Družstva (ukončeno)
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1952 | Maďarsko (HUN) Gábor Benedek Aladár Kovácsi István Szondy | Švédsko (SWE) Lars Hall Torsten Lindqvist Claes Egnell | Finsko (FIN) Olavi Mannonen Lauri Vilkko Olavi Rokka |
LOH 1956 | Sovětský svaz (URS) Igor Novikov Aleksandr Tarasov Ivan Deryugin | Spojené státy americké (USA) George Lambert William Andre Jack Daniels | Finsko (FIN) Olavi Mannonen Wäinö Korhonen Berndt Katter |
LOH 1960 | Maďarsko (HUN) Ferenc Németh Imre Nagy András Balczó | Sovětský svaz (URS) Igor Novikov Nikolay Tatarinov Hanno Selg | Spojené státy americké (USA) Robert Beck George Lambert Jack Daniels |
LOH 1964 | Sovětský svaz (URS) Igor Novikov Albert Mokeyev Viktor Mineyev | Spojené státy americké (USA) James Moore David Kirkwood Paul Pesthy | Maďarsko (HUN) Ferenc Török Imre Nagy Ottó Török |
LOH 1968 | Maďarsko (HUN) András Balczó István Móna Ferenc Török | Sovětský svaz (URS) Boris Onishchenko Pavel Lednyov Stasys Šaparnis | Francie (FRA) Raoul Gueguen Lucien Guiguet Jean-Pierre Giudicelli |
LOH 1972 | Sovětský svaz (URS) Boris Onishchenko Pavel Lednyov Vladimir Shmelyov | Maďarsko (HUN) András Balczó Zsigmond Villányi Pál Bakó | Finsko (FIN) Risto Hurme Veikko Salminen Martti Ketelä |
LOH 1976 | Velká Británie (GBR) Jim Fox Danny Nightingale Adrian Parker | Československo (TCH) Jan Bártů Bohumil Starnovský Jiří Adam | Maďarsko (HUN) Tamás Kancsal Tibor Maracskó Szvetiszláv Sasics |
LOH 1980 | Sovětský svaz (URS) Anatolij Starostin Pavel Lednyov Yevgeny Lipeyev | Maďarsko (HUN) Tamás Szombathelyi Tibor Maracskó László Horváth | Švédsko (SWE) Svante Rasmuson Lennart Pettersson George Horváth |
LOH 1984 | Itálie (ITA) Daniele Masala Pier Paolo Cristofori Carlo Massullo | Spojené státy americké (USA) Michael Storm Robert Gregory Losey Dean Glenesk | Francie (FRA) Paul Four Didier Boube Joël Bouzou |
LOH 1988 | Maďarsko (HUN) János Martinek Attila Mizsér László Fábián | Itálie (ITA) Carlo Massullo Daniele Masala Gianluca Tiberti | Velká Británie (GBR) Richard Phelps Dominic Mahony Graham Brookhouse |
LOH 1992 | Polsko (POL) Arkadiusz Skrzypaszek Dariusz Goździak Maciej Czyżowicz | Sjednocený tým (EUN) Anatolij Starostin Dmitri Svatkovskiy Eduard Zenovka | Itálie (ITA) Gianluca Tiberti Carlo Massullo Roberto Bomprezzi |
Externí odkazy
- (anglicky) Přehled medailistů – muži
- (anglicky) Přehled medailistů – ženy
- (anglicky) Přehled medailistů – družstva
Moderní pětiboj na letních olympijských hrách | |
---|---|
Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | |
Seznam olympijských medailistů v moderním pětiboji |
Portály: Sport